Sokszor a kisajátított földterületek elégedetlen tulajdonosai kövekkel dobálják meg a billenő teherautókat, betörve azok szélvédőit. Nem is beszélve arról, hogy olykor a munkások is sztrájkolnak vagy éppen a kivitelező cég függeszti fel az alkalmazottak foglalkoztatását az államtól be nem folyt pénzekre hivatkozva.
A miniszter ugyanakkor a környezetvédő hivatalok szempontjaival is kénytelen szembesülni. Miután ismertté vált a Bukarest és Ploiesti közötti sztrádaszakasz építésének terve, jelezték, hogy a nyomvonalon lévő erdőkben ritka védett madarak, elsősorban cinegék élnek. Az erdőritkításra ezért csak komoly környezeti tanulmány elvégzése után lehet hozzáfogni.
A sztrádaépítés útjában állnak (azaz ugrálnak) állítólag az ugyancsak védettnek számító dobrudzsai kistestű békák.
A Comarnic és Brassó közötti szakaszon az építkezés állítólag sztresszeli az erdők medvéit, az pedig - tekintettel a vérengző medvék által eddig okozott tragédiákra - nem vezet semmi jóra. A hegyvidékeken ugyanakkor a dömperek, markológépek és hengergépek zaja elveszi a farkasok párzási kedvét, veszélyeztetve a faj fennmaradását. Ezért a környezetvédők arra figyelmeztetnek, hogy ember nem lehet állatnak farkasa.
Mennyit kell még várnunk, hogy hasonló autópályák épüljenek Romániában?